Отже, яка ж різниця між гранолою та мюслі?

Обидва зроблені з вівсяних пластівців, з додаванням горіхів, фруктів чи меду. Заливають мюслі і гранолу або молоком чи йогуртом, або соком чи водою. Також, це здорові сніданки, що забезпечують енергією на увесь день.

Мюслі є сумішшю сирих зернових культур, горіхів, фруктів та інших додатків. Мюслі можна вживати як холодними, так і гарячими, заливаючи їх молоком чи водою. А гранола? Це «запечені пластівці, які, як правило, поєднують в собі вівсяні та інші пластівці з натуральним підсолоджувачем та медом (рідше маслом) для того, щоб зв'язати компоненти разом.

Обидва традиційно зроблені з вівсяних пластівців, хоча також часто використовують й інші зернові культури (пшениця, ячмінь та інші).

Мюслі і гранола можуть, і часто включають в себе різноманітні хрусткі та поживні додатки. Як додаток до основи, можуть бути медові чи шоколадні кранчі, амарант, повітряні пластівці. Щодо горіхів, пропонуємо вживати мюслі чи гранолу з мигдалем, кеш’ю, фундуком чи грецьким горіхом. І, найсмачніше, додайте сухофрукти: ізюм, інжир, курагу чи чорнослив.

Насіння Чіа, яке можна додати до мюслів, покращує роботу серцево-судинної системи, стан зубів та покращує травлення.

Це лише короткий перелік того, що можна додавати до мюслі чи граноли. В розділі «Мій Мікс», Ви можете переглянути повний список того, що можна додати до Вашого сніданку. Також, ми будемо раді, якщо Ви пропонуватимете Ваші компоненти. Давайте разом, допомагатимемо людям харчуватися здорово та зі смаком.

Що стосується текстури, мюслі набагато менше тримаються в однорідній масі, аніж гранола. Насправді, гранола цінується за свою грудкуватістю, що досягається завдяки обробці. Обробка здійснюється завдяки додаванню масла чи олії при термальній обробці пластівців, що допомагає зв’язувати продукт в однорідну масу.


Як вживати мюслі і гранолу правильно

Постає питання: «Як же вживати мюслі чи гранолу?» Тут і є найбільша різниця між цими продуктами. В той час, коли ми можемо вживати гранолу просто комбінуючи з іншими продуктами, або набираючи її в жменю, то з мюслі все складніше. Через свою структуру, мюслі не вийде скуштувати без додавання інших продуктів. Так, мюслі потрібно заливати молоком, водою, або перемішувати з йогуртом.

Порада: Гранола заливається холодним молоком чи йогуртом. Мюслі можуть заливатись як холодною так і гарячою рідиною.

Боб Мур, засновник продуктової компанії Bob's Red Mill з Портленду, вважає, що найкраще готувати мюслі за традиційним швейцарським рецептом. Цей рецепт був створений дієтологом Максиміліаном Бірхером-Беннером в кінці 19-ого століття.

Рецепт: Ввечері залийте сухі мюслі молоком та поставте настоюватись в холодильник. Мюслі вберуть вологу, і вранці Ви отримаєте мюслі, які повністю розкриють свої смакові якості.


Ми намагалися сповна виокремити особливості та відмінності мюслі та граноли. Але, звичайно, ми могли щось пропустити. Тому будемо Вам надзвичайно вдячні, якщо ви доповнюватимете інформацію про те, чим відрізняються мюслі від граноли. Адже наше головне завдання – якісне та поживне харчування.